18 Şubat 2019 - Pazartesi
0 3 7 2 0 2
firma aramıza katıldı
Sizde Firmanızı Ücretsiz Ekleyin
2-B arazileriyle ilgili merak edilen soruya cevap!
a1a720103130633.jpg
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2-B arazileriyle ilgili başvuru süresinin uzatılmayacağını söyledi
01.03.2013 08:33

TBMM Genel Kurulu'nda, tarımda kullanılan 2-B arazileri için rayiç bedelin yüzde 70 yerine yüzde 50 olarak belirlenmesini öngören yasa teklifinin görüşmelerine başlandı.
Teklif üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, teklifle, ödeme güçlüğü dikkate alınarak düzenleme yapılığını belirterek, ''724 bin hak sahibi ve 308 bin hektarlık araziden bahsediyoruz. Türkiye'nin kronik sorunlarından biridir. Bu sorunun çözümü konusunda yasanın birkaç kez gelmesi arzulanması bile sorunun büyüklüğü ve ödeme güçlüğü dikkate alınarak, sağlıklı sonuca ulaşılması için önemlidir'' diye konuştu. 
2-B başvurularında süre uzatımı yapılmayacağını bildiren Çelik, bir milletvekilinin ''Rayiç bedellerin tespitine il başkanlarının dahli var mı?'' sorusuna, bedel tespit komisyonu tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Çelik, ''Bu kadar ciddi, önemli ve büyük çaplı bir konunun siyasete malzeme yapılmayacağını da hepimiz bilmekteyiz'' dedi. Tapu iptal davalarının ayrı bir konu olduğunu kaydeden Çelik, ''Ormandan tapu iptaline yönelik bir çalışma yürütülüyor. Mülkiyet ihtilaflarından vazgeçilirse kanun kapsamında değerlendirileceğini belirtmek istiyorum'' diye konuştu.
AA
© 2013 Turktuccar.Com Tüm Hakları Saklıdır.